هنوز در تلاش هستید که بهترین ایده برای فروش اینترنتی را پیدا کنید؟ راه‌اندازی اولین فروشگاه آنلاین شما می‌تواند اضطراب زیادی را به همراه داشته باشد. شما می‌خواهید با این ایده به موفقیت برسید یعنی محصولات خود را آنلاین بفروشید و سود ببرید. برای رسیدن به درآمدزایی، علاوه بر اطلاعاتی که بتوانید به آن اعتماد کنید به یک مدل کسب‌وکار تجارت الکترونیک نیز نیاز دارید. در این مقاله از انگیزه قصد داریم بهترین و ترندترین ایده‌های فروش اینترنتی را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

چگونه بهترین ایده‌ها را برای فروش اینترنتی پیدا کنیم؟

فرآیندهای کلی که باید دنبال کنید شامل موارد زیر است:

  • جستجوی ایده‌ها در گوگل ترندز (Google Trends)

  • جستجوی اطلاعات بازار برای فهمیدن اینکه آیا فروش‌های صنعتی در حال رشد هستند یا خیر

  • محدود کردن دسته‌بندی محصول با استفاده از حجم جستجوی گوگل

  • جستجو در وبلاگ‌ها برای پیدا کردن موضوعات ترند

  • بررسی حوزه رقبا، ارائه‌دهندگان و تولیدکنندگان قبل از صرف پول

 

توصیه های روانشناسی برای افزایش فروش اینترنتی در وب سایت شما

آیا میخواهید فروش شرکتتان را افزایش دهید؟ چه مصرف کنندگان تصمیم بگیرند که چیزی بخرند یا خیر، اغلب موضوع محرک های روان شناسی کوچک است ، محصول شما ممکن است عالی باشد، اما اگر سایت شما برای موفقیت تنظیم نشده باشد، اتفاق خوبی برایتان نخواهد افتاد پس راه چاره چیست ؟افزایش فروش اینترنتی

افزایش فروش اینترنتی

 

روش هایی برای افزایش فروش اینترنتی و آنلاین

خریداران به روش خاصی خرید می کنند و با توجه به حجم بالای حراج هایی که دریافت می کنند، فیلتر کردن سر و صدا چالش برانگیز است ، این مزیت متمایزی را به کسب و کارهایی می دهد که واقعا درک کرده اند و فهمیدند که مصرف کنندگانشان چگونه با صفحات وبشان ارتباط برقرار کرده اند در نتیجه، باید به دنبال تغییرات ظریفی باشید که بازدید کنندگانتان را افزایش دهد.

انجام این کار وقت زیادی را نمی گیرد، و اثرات آن آسان اندازه گیری می شوند ، شما می توانید تست های A / B را در دو نسخه مختلف انجام دهید تا ببینید چه کارایی بهتر انجام می شود و در عرض چند روز به شما نتایج می دهد تا بتوانید به جلو حرکت کنید و پیشرفت کنید در این بخش از رازهای موفقیت شغلی در نمناک 10 ترفند روانشناختی وجود دارد که شما می توانید آنها را پیاده سازی و آزمایش کنید تا بتوانید فروش وب سایت خود را افزایش دهید.

 

راه و روش های موثر در افزایش فروش اینترنتی

تغییرات ظریفانه روانشناسی برای نفوذ به بازدیدکنندگان شما وجود دارد:

 

1. ارسال رایگان

مصرف کنندگان قیمت محصولی که می بینند را قبول دارند این، به این معنی است که اگر بخواهید از کاربر هزینه ارسال یا انبارداری بگیرید، باید هزینه آن را در قیمت اولیه محصول ذکر کنید.هنگامی که خریداران بعدا متوجه هزینه های اضافی می شوند، مضطرب می شوند و باعث می شود تا از تکمیل خریدارهایشان اجتناب کنند.

هنگامی که شما توضیح دهید که ارسال رایگان است، آنها به نام تجاری شما اعتماد می کنند و احساس می کنند شما کار را به نفع آنها انجام می دهید - به خصوص در مقایسه با هزینه ارسال قیمت بالای رقبایتان.

 

چگونگی و ترفندهای افزایش فروش اینترنتی

 

2. قیمت کالاهای خود را با برچسب 99 در پایانشان بگذارید

این به عنوان اثر علامت چپ شناخته می شود ؛ زمانی که یک کاربر قیمت 19،99 تومان را به جای 20 تومن می بیند، یک اختلاف روانی در وی ایجاد می شود او ترغیب می شود که 20 تومان پرداخت نمیکند علاوه بر این، او این محصول را در محدوده 10-20 قرار می دهد، به جای 20-39. با وجود اینکه فقط یک تک تومنی تفاوت دارد، اما کاربران فکر میکنند این محصولات مقرون به صرفه تر هستند.

 

افزایش فروش اینترنتی با ترفند قیمت گذاری

 

3. ارائه محصولات ارتقا داده شده

در پایان فرآیند پرداخت، محصولات ارتقا پیدا شده را پیشنهاد کنید ممکن است مصرف کننده شما قصد داشته باشد 100 تومان خریداری کند که در طول فرآیند تصمیم گیری و فرآیند پرداخت، او خود را قانع خواهد کرد که خرید خوبی کرده است.

برای مثال، اگر شما محصولی 10 تومانی را ارائه دهید، به احتمال زیاد، خریداری می کند. او فکر خواهد کرد، "10 تومان چه تفاوتی خواهد داشت؟" زیرا او قبلا از لحاظ روان شناسی روی قیمت اولیه تنظیم شده است.

 

افزایش فروش اینترنتی با ارتقا محصولات

 

4. ایجاد حس عجله، غیر مستقیم او را به عجله در خرید  تشویق کنید

خریداران به احتمال زیاد می توانند این کار را انجام دهند وقتی که فکر کنند زمان محدود و کمی برای انجام این کار وجود دارد ؛ زمانی که آنها بر این باور باشند که می توانند همان محصول را برای فردا یا یک هفته بعد با قیمت مشابه (و یا پایین تر) خریداری کنند، احتمالا امروز خرید کمتری می کنند.

هنگامی شما یک احساس فوری ایجاد کنید، منجر به فروش سریع تری می شود و این می تواند اینگونه باشد که تعداد محدودی از این محصول باقی مانده است. شما همچنین می توانید توضیح دهید که قیمت های پایین فعلی برای مدت طولانی باقی نخواهند ماند و این سیگنال ها تصمیم خرید خریدار را تحریک می کند.

 

ترغیب مشتریان برای خرید و افزایش فروش اینترنتی 

 

5. آدرسی برای نگرانی ها

کسی که درباره خرید یک محصول در وب سایت شما فکر میکند، ممکن است نگران خریدش باشد و این سوالات را از خود بپرسد که :آیا ارزش پولش را دارد؟ آیا می توانم بهترش را در جای دیگری پیدا کنم؟ آیا مانند عکسش خواهد بود؟

در صفحه محصول، می توانید به این نگرانی ها پاسخ دهید. بخش "سوالات متداول" موثر است، شما همچنین می توانید پاسخ ها را روی توضیحات محصول مربوط کنید ؛ شما می توانید توضیح دهید که چرا این محصول ارزش پول پرداختی اش را دارد و چرا این محصول با ارزش ترین نوع است و ویژگی های خاصش را برجسته می کند.

انجام این کار باعث می شود مصرف کنندگان از انجام جستجو های اضافی جلوگیری کنند و یا به عقب برنگردند تا از خرید اجتناب کنند.

 

افزایش فروش اینترنتی با دادن اطمینان به مشتری

 

6. نشان دادن اعتبار، این یکی از ارزشمندترین ترفندها است

اضافه کردن نوعی از توصیف های مشتری یا آمار، این کارها باعث افزایش فروش خواهد شد ؛ این امر به ویژه زمانی موثر است که شما این اطلاعات را در نزدیکی دکمه "خرید" قرار دهید. او می فهمد که تنها نیست و نام تجاری شما محترم است و به مشتری اعتماد زیادی دارید. 

 

چگونه فروش اینترنتی را افزایش دهیم

 

7. دادن احساس ارزشمندی به  مشتریان

مشتریان از توجه به آنها لذت می برند. این می تواند به صورت تخفیفی تخصصی یا ارائه کمک به نیازهای او و یا با ایجاد کل فرایند پرداخت به عنوان انعطاف پذیر و یا درصورت امکان منعطف تر و آسان تر کردن کل فرایند پرداخت. زمانی آنها احساس اعتماد به نفس می کنند که شما (یا سایت شما) در طول خرید از آنها مراقبت کنید، در این صورت احتمال بیشتری برای تأیید خریدشان وجود خواهد داشت.

 

افزایش فروش اینترنتی با دادن حس ارزشمندی

 

8. پیگیری پس  از خرید

همانطور که ما در مورد مشتری بعدی فکر می کنیم، اما حفظ خریداران قدیم اغلب بسیار ارزشمند است ؛ کاربری که چندین بار محصولات شما را خریداری می کند، بسیار بیشتر از یک بار خریدار کمک به شما خواهد کرد.

این تاکیدی بر ایجاد مشتریان وفادار است و زمانی که آنها احساس می کنند که توسط نام تجاری شما قدردانی می شوند، احتمال بیشتری پیدا می کنند که خرید دوباره ای انجام دهند و حتی تجربه خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

شما می توانید یک ایمیل شخصی به مشتری خود در مورد تجربه خریدش ارسال کنید یا اگر خلاق تر هم باشید، بهتر ؛ اگر شما آدرس او را دارید، می توانید یک آیتم سفارشی را برایش ارسال کنید یا تخفیفی در مورد محصولات آینده خود را به او ارائه دهید.

 

پیگیری های لازم برای افزایش فروش اینترنتی 

 

افزایش فروش اینترنتی با بهترین ایده ها

 

9. داستان موفقیت خود را بگویید

مردم دوست دارند داستان پشت سر افراد موفق را بدانند ؛ وب سایت شما می تواند به طور موثری داستانتان را به اشتراک بگذارد. از طریق متن، ویدیو یا سایر رسانه ها، شما می توانید نشان دهید که چه کسی هستید ؛ دلیلی که کسب و کارتان را آغاز کرده اید چه بوده و چه مشکلاتی را حل کردید.

وضوح این کار به مشتریان شما کمک می کند که عشق و علاقه در پشت این وب و اعداد و تصاویر را ببینند به علاوه، یک مشتری که به داستان شما اعتقاد دارد، ممکن است محصول شما را فقط برای حمایت از کارتان خریداری کند.

 

افزایش فروش اینترنتی با ایده های فوق العاده

 

10. از اثر متوسط و میانه استفاده کنید

زمانی که شما سه محصول مشابه دارید، مصرف کنندگان احتمالا بیشتری دارند که آنها را بخرند ؛ هنگامی که تنها یک گزینه ارزان تر در کنار یک گزینه گران تر وجود دارد، به طور متوسط گزینه ارزان تر انتخاب خواهد شد.

با این حال، اضافه کردن گزینه سوم، باعث می شود کاربران بخواهند خرید وسطی با قیمت متوسط وسط که ممکن را انتخاب کنند. این کارها به این دلیل اثر می کند که گزینه گران ترین به عنوان یک لنگر عمل می کند و پیشنهاد وسطی را به عنوان گزینه ای با ارزش خوب احساس می کند.

 

چگونه می توان باعث افزایش فروش اینترنتی شد؟

این روش ها ثابت شده اند که موثر است اما هر مورد و سناریو متفاوت است ؛ شما باید به تغییرات ظریفتان ادامه دهید تا ببینید کدام نسخه به طور موثری برای رسیدن به حداکثر توانایی شما کار می کند. به دنبال این مراحل و جمع آوری داده ها در نتایج، منجر به یک چرخه سریع حرکت و فروش بیشتر خواهد شد.

 

۱. لوازم تولد

لوازم تولد به عنوان یک ایده برای فروش آنلاین سیر صعودی داشته است

والدین معمولاً پول زیادی را صرف جشن تولد بچه‌های خود می‌کنند. دیگر مانند گذشته نیست که با چسباندن چند عدد بادکنک روی دیوار بتوان مراسم تولد را برگزار کرد. امروزه از تم تولد استفاده می‌شود و بچه‌ها شخصیت کارتونی مورد علاقه خود را از میان تم‌های متفاوت انتخاب می‌کنند. اگر قصد راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین را دارید می‌توانید اقدام به فروش لوازم تولد کنید. در کنار تم تولد، شما می‌توانید ریسه، بنر و استند، فلش و ردپا، انواع بادکنک، جعبه‌های کادو و شمع‌های زیبا نیز بفروشید.

 

۲. لباس کودک

از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ جستجوی کلمات مرتبط با لباس کودک میزان جستجوی بالایی در گوگل داشته است

یکی از بهترین ایده‌ها برای فروش اینترنتی، لباس کودک است. دنیای لباس کودک بسیار متنوع بوده و شامل فروش جوراب و پاپوش، تاب و شلوارک و غیره است. به علاوه هزاران وبلاگ نویس مادر و کودک در ایران وجود دارند که حاضرند در ازای دریافت مقدار کمی پول، محصولات شما را تبلیغ کنند.  قبل از شروع فعالیت لازم است بدانید قصد فروش چه کالایی را دارید؟ جنسیت، محدوده سنی، لباس راحتی یا مجلسی، همه این‌ها گزینه‌هایی هستند که قبل از راه‌اندازی فروشگاه مجازی خود باید مورد توجه قرار دهید.

این کار به سرمایه زیادی نیاز ندارد و بیشتر مناسب افرادی است که می‌خواهند تولیدی خانگی داشته باشند و به صورت آنلاین محصولات خود را توزیع کنند. از مزیت‌هایی که فروش لباس کودک نسبت به لباس بزرگ‌سال دارد این است که حساسیت پرو وجود ندارد. به این دلیل که سایز کودکان معمولاً تابع سن آن‌ها بوده و بسیار نزدیک به استانداردهاست.

 

۳. مژه مصنوعی

فروش مژه مصنوعی یکی از بهترین ایده‌ها برای فروش اینترنتی به شمار می‌آید

از جمله لوازم آرایشی‌هایی که خانم‌ها برای زیبایی چشم‌ها و بلندتر و پرپشت نشان دادن مژه‌ها استفاده می‌کنند مژه مصنوعی است. شما می‌توانید اقدام به فروش آنلاین انواع مختلف مژه مصنوعی از قبیل مگنتی، سه‌بعدی، طبیعی، تکی، مغناطیسی و چسب مژه کنید. در کنار فروش مژه مصنوعی و برای بهتر دیده شدن محصولات خود نیز می‌توانید وبلاگی جهت آموزش چسباندن مژه مصنوعی، معرفی مدل‌های مختلف مژه‌های مصنوعی و آشنایی با برندهای مختلف آن راه اندازی کنید. فروش آنلاین مژه مصنوعی به سرمایه زیادی نیاز ندارد. انتظار می‌رود بازار فروش مژه مصنوعی سالیانه ۴ درصد رشد کند و تا سال ۲۰۲۳ به ۱.۳ بیلیون دلار برسد.

 

۴. زیورآلات

فروش زیورآلات مانند دستبند، انگشتر و … جستجوی بالایی در گوگل داشته است

اگر زمان کافی در اختیار دارید می‌توانید با کمی وقت گذاشتن و سرمایه اندک، کسب درآمد کنید. یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد، ساخت زیورآلات دست‌ساز است. نحوه ساخت را می‌توانید در سایت‌ها و کانال‌های آموزشی به راحتی پیدا کنید. پس از ساخت زیورآلات دست‌ساز، می‌توانید فروشگاه آنلاین خود را راه‌اندازی کرده و محصول خود را به فروش برسانید. همچنین می‌توانید زیورآلات را آماده از بازار تهیه کنید و در فروشگاه اینترنتی‌تان بفروشید؛ اما توجه داشته باشید که در این صورت سود حاصله کمتر خواهد بود.

 

۵. دستگاه لیزر مو

یکی از بهترین ایده ها برای فروش اینترنتی دستگاه لیزر مو است

لیزر موهای زائد امروزه بسیار محبوب شده اند. دستگاه‌های لیزر موهای زائد بسیاری در ایران وجود دارد که افراد بسته به نوع نیاز خود می‌توانند اقدام به خرید این دستگاه‌ها کنند. از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد که در ایران موجود هستند می‌توان به دستگاه لیزر آی پی ال، دستگاه لیزر Elight و دستگاه لیزر الکسانداریت اشاره کرد. اگر سرمایه زیادی در اختیار دارید می‌توانید اقدام به فروش دستگاه‌های لیزر خانگی و فروشگاهی کنید. انتظار می‌رود بازار فروش دستگاه لیزر موهای زائد سالیانه ۹ درصد رشد کند و تا سال ۲۰۲۲ به ۱.۳ بیلیون دلار برسد.

 

۶. گن لاغری

فروش گن لاغری به عنوان یک ایده فروش اینترنتی روند نزولی داشته است اما هنوز هم عده زیادی به دنبال لاغر کردن هستند!

یکی از پیامدهای منفی که امروزه اکثر افراد جامعه را درگیر کرده است معضل چاقی است. برای غلبه بر این مشکل یا پنهان کردن این معضل، فروشگاه‌های آنلاین زیادی اقدام به فروش داروها و دستگاه‌های لاغری مختلف کرده‌اند. از جمله مهم‌ترین دستگاه‌های لاغری می‌توان به گن‌های لاغری اشاره کرد. گن های لاغری قسمت‌هایی از بدن را که به دلیل تجمع چربی بدشکل شده‌اند تا حد زیادی پوشش می‌دهند و با آب کردن این چربی‌ها، فرم بدن را به حالت ایده آل نزدیک می‌کنند. بازار فروش گن های لاغری به اندازه فروش لباس زیر نیست؛ اما انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۲ به حدود ۶ میلیون دلار افزایش یابد.

 

۷. لامپ ال ای دی

یکی از بهترین ایده‌ها برای فروش آنلاین، فروش لامپ های ال ای دی است

به طور کلی، نورپردازی ال ای دی یک گرایش رو به رشد و یکی از بهترین ایده‌ها برای فروش اینترنتی است. امروزه نورپردازی‌های ال ای دی بخش مهمی از تجهیزات اصلی جشن‌ها، عروسی‌ها و دکوراسیون‌های داخلی را تشکیل می‌دهند. نورپردازی‌های ال ای دی می‌توانند شامل مووینگ، بلک لایت، توپ آینه‌ای، میکسر، فلاشر، ریسه، پرده ال ای دی و غیره باشند. یکی از مهم‌ترین نورپردازی‌های ال ای دی ریسه است که امروزه نقش مهمی را در تزئینات داخلی ایفا می‌کند. شما می‌توانید یک سایت محتوایی فوق‌العاده پیرامون فروش نورپردازی‌های ال ای دی (بخصوص ریسه) و محصولات مرتبط راه‌اندازی کنید.

 

۸. سوپر مارکت آنلاین

سوپر مارکت آنلاین یک ایده جدید و جذاب برای فروش اینترنتی

اگر از درآمد سوپرمارکت خود راضی نیستید می‌توانید اقدام به فروش اینترنتی محصولات خود کنید. شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که وقتی در هر کوچه دو یا سه سوپرمارکت وجود دارد، دیگر چه نیازی است که سوپرمارکت آنلاین راه‌اندازی کنیم؟ به دلایل زیر می‌توانید سوپرمارکت آنلاین خود را راه‌اندازی کنید:

  • عدم وجود کالای مورد نظر در سوپرمارکت محل زندگی خود

  • بهره‌مندی از تخفیف‌های آنلاین

  • دسته‌بندی منظم محصولات و امکان جستجوی سریع

  • عدم مراجعه شخصی به سوپرمارکت و عدم خستگی

  • ارسال رایگان سوپرمارکت‌های اینترنتی

 

مقایسه

از میان ایده‌های گفته شده، بهترین ایده‌ها برای فروش اینترنتی به ترتیب شامل لباس کودک، لامپ ال ای دی، مژه مصنوعی و سوپر مارکت آنلاین می‌شود. شما نیز می‌توانید ایده‌های خود را در گوگل ترندز گوگل ترندز سرچ کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

نتیجه گیری

اگر ایده‌های خوبی در ذهن خود داشته باشید، فروش اینترنتی می‌تواند یکی از بهترین کسب‌وکارهای آنلاین در دنیای امروزی محسوب شود. مهم‌ترین نکته برای فروش اینترنتی این است که محصولی را انتخاب کنید که عمیقاً به آن علاقه دارید؛ در غیر این صورت میلی برای فروش محصول مورد نظر نخواهید داشت. علاوه بر موارد ذکر شده، کسب و کارهای خانگی نیز می‌توانند به شما در درآمدزایی چشمگیر کمک کنند. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم ایده‌های مختلف برای راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی در منزل را از دست ندهید شما عزیزان می‌توانید در بخش ارسال پیام همین مقاله، بهترین ایده برای فروش اینترنتی را معرفی کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.