از آنجا که در آخرین روزهای خردادماه هوا رو به گرمای شدید می‌رود، لازم است هنگام پارک خودرو در فضای باز و زیر نور آفتاب، نکاتی را رعایت کنید.

با نزدیک شدن به روزهای آغاز تابستان، هوا نیز رو به گرما می‌رود. شاید گاهی اوقات در چنین شرایطی مجبور شوید ماشین‌تان را در فضای باز یا حتی زیر نور مستقیم آفتاب پارک کنید که در این صورت باید نکاتی را برای حفظ سلامت خودتان، دیگران و البته جلوگیری از آسیب دیدن خودرو، رعایت کنید.

طبق مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته است، دمای داخل ماشین در هوای گرم تابستان، ظرف مدت ۱۰ دقیقه می‌تواند ۲۰ درجه و در مدت زمان یک ساعت، ۵۰ درجه افزایش پیدا کند.

برای حفظ سلامت خودتان و دیگران و همچنین جلوگیری از آسیب خودرو خوب است نکاتی را رعایت کنید.

  • حتما باد لاستیک‌های خودرو را چک کنید. در گرما، هوای داخل لاستیک منبسط می‌شود و ممکن است فشار زیادی به بدنه خودرو وارد کرده و حتی موجب ترکیدن لاستیک شود.

  • پس از پارک کردن خودرو از یک آفتابگیر برای پوشاندن شیشه‌های خودرو استفاده کنید تا با جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب به داخل خودرو، دما را متعادل نگه دارد.

  •  هرگز باک ماشین را کاملا پر نکنید.

  • اجسامی مانند CD که نور را بازتاب می‌کنند، در بخشی از ماشین که نور مستقیم به آن نمی‌تابد نگهداری کنید. علاوه بر این از قرار دادن فندک، اسپری یا هرچیزی که حاوی مقادیری گاز قابل اشتعال است، در خودرو پارک شده، خودداری کنید.

  • در صورتی که امنیت ماشین به خطر نمی‌افتد، به اندازه بسیار کمی، شیشه ماشین را پایین نگه دارید تا هوا داخل ماشین جریان پیدا کند.

در صورتی که فرزند خردسال یا نوزاد دارید، هرگز حتی برای چند دقیقه هم او را در ماشین پارک شده در گرما، تنها نگذارید. کودکان و نوزادان به طور کلی دمای بدن و ضربان قلبشان نسبت به بزرگسالان بالاتر است و به همین دلیل نسبت به افزایش دمای داخل ماشین حساس‌ترند.

در نهایت، اگر ماشینتان در آفتاب پارک شده، حتما قبل از سوار شدن، چند دقیقه درهای ماشین را باز بگذارید تا هوای داخل ماشین عوض شود.

 فصل گرما در راه است و باید ماشین خود را برای این فصل آماده کنیم. طبق آمار ارائه شده، گرمای تابستان یکی از دلایل افزایش تصادفات در این فصل است. در اینجا راهکار‌هایی برای نگهداری از خودرو در تابستان ارائه شده است که به شما کمک می‌کند، اطمینان حاصل کنید ماشینتان برای استفاده در این فصل آماده است.

 

نکاتی برای مراقبت و نگهداری از خودرو در تابستان 

 

۱. روغن و فیلتر ماشین را چک و عوض کنید

روغنی که تحت شرایط آب و هوای سرد دچار تغییرات شده دیگر مناسب فصل گرما نیست. داشتن یک فیلتر و روغن تازه به ماشین شما کمک می‌کند در فصل تابستان بهتر کار کند.


۲. فشار و باد تایر ماشین خود را چک کنید

فشار تایر در هوای سرد کاهش و در فصل تابستان افزایش می‌یابد. فشار تایر نوسان دارد و به همین خاطر باید بررسی شود. فشار ماشین خود را بعد از بیش از ۳ ساعت که کار نکرده است، بررسی کنید. داشتن فشار مناسب موجب کاهش رسیدن ضرر و زیان به لاستیک‌ها می‌شود.
 

۳. سیستم تهویه یا خنک کننده ماشین را بررسی کنید

همان‌طور که شما نیاز دارید در فصل تابستان خنک بمانید وسیله نقلیه شما نیز نباید گرم شود. مطمئن شوید که نشتی وجود ندارد و  سیستم خنک کننده ماشین به خوبی کار می‌کند. سیستم کولر خودرو را مورد بررسی قرار داده و اگر لازم است کارهایی مانند شارژ گاز، تعویض تسمه کولر و تعویض فیلتر خشک کن هوای کولر را انجام دهید.
 
از کولر به صورت بهینه استفاده کنید، زیرا روشن بودن کولر، توان زیادی را از موتور می‌گیرد و سبب زیاد شدن دمای موتور و مصرف سوخت می‌گردد.
 

۴. شلنگ و تسمه را بررسی کنید

وقتی هوا گرم می‌شود احتمال خرابی شلنگ و تسمه بالا می‌رود. وقتی این دو مورد در اثر گرما و استهلاک زیاد گرم می‌شوند، ماشین شما نمی‌تواند به خوبی کار کرده و این می‌تواند به خرابی خودرو منجر شود. هر ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ کیلومتر تسمه پروانه را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان یابید.
 

۵. سیستم ترمز و تایر را بررسی کنید

سیستم ترمز و تایر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید به خوبی عمل می‌کنند. گرمای زیاد علاوه بر موتور، تسمه و شلنگ، ترمز‌ها و لاستیک‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 

۶. تیغه‌های شیشه پاک کن خود را بررسی کنید

در فصل تابستان و بهار احتمال بارندگی وجود دارد و بدون یک شیشه پاک کن خوب نمی‌توانید جلوی خود را ببینید.
 

۷. از گرم شدن بیش از حد خودرو جلوگیری کنید

اثاثیه‌ خودرو، داشبورد و چرخ‌های فرمان می‌توانند به خاطر نور خورشید بیش از حد گرم شوند و آسیب ببینند. در فصل تابستان سعی کنید از یک سایبان برای آینه جلویی ماشین استفاده کنید. این طوری از داخل ماشین در برابر آفتاب محافظت می‌شود. همچنین این کار کمک می‌کند که ماشین خنک بماند. به طور کلی در فصل تابستان سعی کنید از فضای داخل ماشین هم محافظت بکنید. فضای داخل ماشین را تمیز کنید، گرد و خاک آن را بگیرید و شیشه‌ها را نیز از داخل تمیز کنید.
 

۸. فیلتر هوا را تعویض کنید

فیلتر هوای کابین ماشین خود را بررسی و عوض کنید. برگ‌ها و گرده‌ها معمولا فیلتر هوا را آلوده می‌کنند پس بهتر است یک یا دو بار در سال آن را عوض کنید.
 

۹. ماشین خود را بشویید

داخل و بیرون خودرو را تمیز کنید. در فصل گرما به علت اشعه‌های خورشید ممکن است گرد و غبار کمتر بر روی ماشین دیده شود. مطمئن شوید که شیشه‌های ماشین کاملا تمیز و بدون هیچگونه جرمی هستند. شستن خودرو هم باعث حفاظت ماشین و رنگ آن می‌شود و هم صدمات ناشی از حشرات و پرندگان را کاهش می‌دهد.


۱۰. از خودرو در برابر آفتاب محافظت کنید

حفاظت بیرونی ماشین در فصل تابستان بسیار مهم است. از گذاشتن ماشین در فضای باز و در برابر اشعه‌ مستقیم خورشید خودداری کنید. ضروری است که شما از گذاشتن وسیله نقلیه خود برای مدت طولانی در معرض نور آفتاب خودداری کنید. آفتاب زیاد نه تنها باعث آسیب رساندن به رنگ خودروی شما می‌شود، بلکه موجب افزایش خرابی در لاستیک‌ها می‌گردد، همچنین دمای کابین را افزایش می‌دهد. پس سعی کنید ماشین خود را در سایه پارک کنید. اگر هم مجبور هستید ماشین خود را در فضای باز پارک کنید بهتر است روی آن روکش بکشید و این گونه از ماشین خود محافظت کنید.


۱۱. با احتیاط رانندگی کنید

بدانید که خانواده و دوستانتان منتظر شما هستند. با رانندگی امن سعی کنید تابستان زیبایی با اقوام و دوستان و آشنایان خود داشته باشید.
 

۱۲. ماشین خود را سرویس کنید

قبل از تابستان ماشین خود را به تعمیرگاه برده و در خواست یک سرویس کامل بدهید. یکی از موارد مهم در نگهداری از خودرو در تابستان سرویس کامل آن است. برای مثال این شامل بررسی تمام مایع‌های داخل خوردر و اضافه کردن آن در صورت لزوم از جمله روغن ترمز، موتور و ... است. فیلتر هوا را در طول سرویس تغییر دهید یا آن را کاملا تمیز کنید. رادیاتور ماشین را تمیز کنید و تمام گرد و غبار و حشرات را بیرون بیاورید، به طوری که بتواند به طور موثر هوا را خنک کند.


۱۳. روغن موتور را چک کنید

برای نگهداری از خودرو در تابستان لازم است حتما روغن موتور خود را چک کنید و از روغن موتور مناسب فصل یا ۴ فصل استفاده کنید.


۱۴. باتری ماشین را چک کنید

موتور ماشین در فصل تابستان نسبت به فصل زمستان بیشتر شارژ از دست می‌دهد. همچنین گرمای تابستان ممکن است باعث شود که باتری ماشین بیش از حد شارژ شود و این از طول عمر باتری می‌کاهد. گرما همچنین می‌تواند مایع باتری داخلی را تبخیر کند که این نیز عمر باتری را کم می‌کند. پس باتری ماشین را چک و کنترل کرده و آن را تمیز کنید. همچنین، اگر برای چند روز از ماشین استفاده نمی‌کنید، توصیه می‌شود که کابل را برای این مدت جدا کنید. سیم‌های باتری را هم بررسی نمایید.

۱۵. در ساعات خنک رانندگی کنید

زمانی با ماشین رانندگی کنید که هوا خنک است. سعی کنید زمان‌های رانندگی خود را برای بخش‌های خنک‌تر از روز، مانند صبح زود یا عصر قرار دهید. اینگونه فشار کمتری به ماشین وارد می‌شود.


۱۶. فرمان خودرو را ۱۸۰ درجه بچرخانید

نکته دیگری که می‌توانید برای نگهداری از خودرو در تابستان رعایت کنید این است که قبل از ترک خودرو فرمان ماشین خود را ۱۸۰ درجه بچرخانید، تا قسمتی که شما به دست می‌گیرید در سایه قرار بگیرد.
 

۱۷. شمع‌ها را چک کنید

برای نگهداری از خودرو در تابستان لازم است شمع‌های آن را هم چک کنید. هر ۲۵۰۰۰ کیلومتر شمع‌ها را بازدید و تمیز کرده و یا تعویض نمایید.

 

نکات و بررسی خودرو

خودرو های امروزی هر چقدر هم که با کیفیت و مطمئن باشند، به مراقبت و رسیدگی نیاز دارند. وجود انواع سیستم های الکترونیکی، قطعات ثابت و متحرک زیاد و همچنین فشارهای وارده به بخش های مختلف در طول زمان ایجاب می کند که مالکان برای جلوگیری از خرابی وسیله نقلیه خود هر از چند گاهی قسمت های اصلی را بازدید نموده و در صورت مشاهده برخی علایم سریعا به تعمیرگاه مراجعه کنند.

اکثر خرابی ها قبل از وقوع نشانه هایی را بروز می دهند، به همین جهت می توان با اقدام به موقع از آنها جلوگیری کرد. البته این کار هزینه هایی را نیز در پی دارد، اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. با این پیش زمینه قصد داریم در مطلب حاضر به برخی از شایع ترین علایم که در صورت بی توجهی ممکن است خرابی های بزرگی به دنبال داشته باشند، بپردازیم.

 

دود سنگین

وقتی از دهانه اگزوز دود زیادی خارج می شود، حتما ایرادی در موتور وجود دارد. این دود می تواند به رنگ های سفید، خاکستری، آبی یا سیاه باشد که هر کدام از آنها نمایانگر مشکلی خاص است.

دود سفید حکایت از آن دارد که موتور آب را به درون اگزوز می فرستد. این مشکل در خودروهای بنزینی ناشی از ایراد در واشر سر سیلندر و در خودروهای دیزلی می تواند ناشی از ایراد در زمانبندی تزریق سوخت باشد. اگر به دود سفید بی اعتنایی کنید، در نهایت سر سیلندر خودرو با مشکلی جدی مواجه می شود.

دود آبی به معنای اینست که موتور خودرو روغن سوزی دارد. علت این مساله نقص در رینگ پیستون است که باید حتما تعویض گردد. از آنجایی که برطرف کردن این ایراد نیازمند باز شدن موتور می باشد، هزینه زیادی به مالک تحمیل خواهد شد. چنانچه هنگام رانندگی بوی خاصی به مشامتان رسید، حتما گازهای خروجی از اگزوز را چک کنید.

دود سیاه نشان دهنده ترکیب نادرست میزان سوخت و هوا است. در موتورهای بنزینی تنظیم مجدد موتور می تواند این ایراد را رفع کند، اما در موتورهای دیزلی این مساله نیازمند بررسی بیشتر است.

دود خاکستری می تواند نشانه مشکلات مختلفی باشد؛ مثل مشکل در سر سیلندر و نشت روغن یا آب به درون محفظه احتراق و همچنین شکستگی دریچه تهویه کارتر (PCV). رفع این ایراد نیز می تواند هزینه زیادی روی دوش مالک خودرو بگذارد.

چنانچه در مورد خروج دود از اگزوز خودروی خود تردید دارید، می توانید با یکی از دوستان خود این مساله را کنترل کنید؛ البته گهگاه چنانچه میزان دود خروجی زیاد باشد، می توان با دقت در آینه ها آن را مشاهده کرد.

 

نشت مایعات

برای به حرکت درآوردن هر خودرویی، انواع مایعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به همین جهت شاید در بلند مدت برخی اتصالات یا مجاری نشتی داشته باشند.

برای پی بردن به این مشکل همیشه جایی را که اتومبیل خود را پارک می کنید، به دقت کنترل کنید تا اثری از لکه های روغن نباشد؛ بازبینی و بررسی هفتگی قسمت های مربوط به حفظ یا انتقال مایعات نیز می تواند بسیار مفید باشد.

کنترل سطح مایعاتی مثل آب رادیاتور، میزان سوخت، روغن ترمز و روغن موتور یکی از کارهای ضروری است که هر راننده ای باید هر چند وقت یکبار آنها را انجام دهد؛ زیرا کاهش هر یک نشانه وجود ایرادی در بخشی از موتور یا خودرو است.

چنانچه بر روی رینگ یا لاستیک روغن غیر عادی دیدید، به احتمال بسیار سیستم ترمز نشتی پیدا کرده است. اگر پدال ترمز نرم تر از قبل شده باشد، این احتمال قوت می گیرد؛ بنابراین بلافاصله سطح روغن ترمز را چک کنید. در صورت محرز شدن این مشکل حتما مکانیک خود را در جریان گذاشته و یا اتومبیل خود را با یدک کش به تعمیرگاه منتقل کنید. در این شرایط رانندگی با خودرو به هیچ وجه توصیه نمی شود.

گاه نشت روغن بر روی موتور خودرو به وضوح قابل مشاهده است. البته بیشتر اوقات نشتی ها – مخصوصا نشتی سیستم خنک کننده - هنگام کارکرد موتور و در دمای عملیاتی رخ می دهند، بنابراین بد نیست گهگاه پس از مسافرت های نسبتا طولانی قبل از خاموش کردن خودرو اطراف موتور را چک کنید. نشتی روغن سیستم هیدرولیک فرمان یکی دیگر از موارد شایع است که با دقت در محفظه و پمپ می توان به آن پی برد.

اگر نشتی از مجاری سوخت رسانی اتفاق بیفتد، سریعا یک ظرف را در زیر قسمت مربوطه بگذارید تا از جاری شدن آن جلوگیری کنید. ناگفته پیداست که در این شرایط باید بسیار محتاطانه عمل نموده و از روشن کردن خودرو یا هر شی دیگر امتناع نمایید.

 

صداها و لرزش های غیر عادی

با گذشت زمان برخی از اتومبیل ها صداها، لرزش ها، ضربه ها و رفتارهای غیر عادی از خود نشان می دهند. اگر اتومبیل تان هنگام عبور از روی دست اندازهای کوچک صدای غیر طبیعی تولید می کند، احتمالا به بوش های جدید نیاز پیدا خواهید کرد؛ اما اگر این اتفاق بر روی دست اندازهای بزرگ رخ می دهد، احتمالا کمک فنرها آسیب دیده اند.

لرزش ها و صداهای شدید معمولا دلایل مختلف و گاه پیچیده ای دارند، اما اکثرا می توان بدون نگرانی زیاد با خودرو به سمت تعمیرگاه رفت. اگر هنگام حرکت با صدای غیر عادی بلندی روبرو شدید، بهتر است در حاشیه امن توقف نموده و با یدک کش اتومبیل خود را به تعمیرگاه حمل کنید. چنانچه هنگام چرخش فرمان نیز صدایی عجیب به گوشتان رسید، سیستم فرمان باید در اولین فرصت بازبینی شود.

بدترین نوع صدایی که یک موتور تولید می کند، به ناک یا صدای کوبیدن مربوط می شود. چنانچه با این نوع صدا روبرو شدید ابتدا سطح روغن را چک کنید، اگر میزان آن معمولی بود باید خود را برای هزینه ای گران تر آماده کنید. البته یک نوع صدای ضربات خفیف نیز وجود دارد که احتمالا مربوط به تایپیت ها است. به هر ترتیب در صورت شنیدن صدای غیر عادی از موتور حتما به مکانیک مراجعه کنید.

 

مشکلات غیر متداول

این نوع از مشکلات معمولا به ندرت دیده می شوند. برای مثال پس از مدتی مصرف سوخت خودرو بالا می رود و یا توان موتور افت می کند که در چنین مواقعی تنظیم مجدد موتور احتمالا راهگشا باشد.

اگر برخی مواقع موتور به سختی روشن می شود، هنگام مراجعه به مکانیک حتما این مساله را مطرح کنید. چنانچه موتور اتومبیلتان تقویت شده، استفاده از نشان دهنده های فشار و دمای روغن نیز امری ضروری است.

در حالت کلی باید رفتار اتومبیل خود را همواره به دقت زیر نظر بگیرید. هر مشکل غیر عادی که بروز می کند، حتما دلیلی دارد؛ البته برخی از این مشکلات به شرایط محیطی مثل سرما یا گرمای بیش از حد وابسته هستند که در وضعیت عادی خودبخور برطرف می شوند و جای نگرانی وجود ندارد.

 

ایرادات برقی

شاید دیده باشید که هنگام درجا کار کردن برخی خودروها در شب، نور چراغ های اصلی نوسان پیدا کرده و یا هنگام شتاب گیری کم و زیاد می شود. این مساله در کنار دکمه هایی که گهگاه کار نمی کنند، می تواند گویای یک مشکل جدی در سیستم برق خودرو باشد.

جعبه فیوز اولین قسمتی است که در صورت بروز یک مشکل الکتریکی باید بررسی شود. اگر در این بخش مشکلی مشاهده نکردید، بهتر است کار را به کاردان سپرده و از یک برق کار کمک بگیرید؛ زیرا در صورت اشتباه این احتمال وجود دارد که خودرو دچار حریق شود.

 

سخن آخر ...

به طور کلی به طور منظم فضای بیرونی و فضای داخلی ماشین خود را تمیز کنید. خواندن مقاله تمیز کردن داخل خودرو با ترفند های حرفه ای می‌تواند برایتان مفید باشد. زیر کاپوت ماشین خود را در فصل تابستان چک کنید. هر ماه سعی کنید ۱۵ دقیقه‌ برای بررسی ماشین خود وقت بگذارید؛ اینگونه ۷۰ درصد از مشکلات خرابی در جاده و بزرگراه‌ها کاهش می‌یابد. با رعایت اصول ذکر شده برای خودرو می‌توانید با خیال راحت از تابستان خود لذت ببرید. 

بسیاری از ما عادت داریم همزمان با روشن کردن موتور، سیستم صوتی خودرو را نیز روشن کنیم. بهتر است گهگاه هنگام رانندگی، به جای گوش دادن به موسیقی، دنبال صداها و لرزش های غیرعادی بگردیم. اگر با مورد عجیبی روبرو شدیم، شرایطی مثل سرد یا گرم بودن موتور، سمتی از خودرو که ایراد بروز کرده و جزییات مسیر را به خاطر بسپاریم تا موقع مراجعه به تعمیرگاه با مکانیک در میان بگذاریم.