تجارت الکترونیک چیست؟

تجارت الکترونیک که به عنوان تجارت اینترنتی هم شناخته می‌شود، به خرید و فروش کالاها یا خدمات با استفاده از اینترنت و انتقال پول و اطلاعات برای انجام این معاملات اشاره دارد. در تجارت الکترونیک اغلب محصولات فیزیکی آنلاین به فروش می‌روند، اما همچنین می‌تواند شامل هر گونه معامله تجاری از طریق اینترنت باشد. در حالی که کسب و کار اینترنتی به تمامی جنبه‌های کارکرد و عملکرد یک کسب و کار آنلاین اشاره دارد، اما تجارت الکترونیک به طور خاص به معامله کالاها و خدمات از طریق اینترنت می‌پردازد.

 

تجارت الکترونیک چیست؟

تجارت الکترونیک به شیوه ای از تجارت گفته می‌شود که در آن بازارهای خرید و فروش به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. به این معنا که شبکه‎های اینترنتی به عنوان واسطه میان مصرف کنندگان و تولیدکنندگان عمل می‌کنند. فروشگاه‎های اینترنتی در حکم بنگاه‎های اقتصادی عمل می‌کنند و کاربران اینترنتی نیز همان خریداران و مشتریان می‌باشند. از تجارت الکترونیک می‌توان با عنوان «کسب و کار اینترنتی» نیز یاد کرد. در سال‎های اخیر به دلیل رشد روزافزون استفاده از اینترنت، تجارت الکترونیک بیش از پیش کاربرد یافته است که همچون گذشته یک واژه بیگانه و نامأنوس به شمار نمی‌رود. انواع تجارت الکترونیک تجارت الکترونیک به لحاظ تراکنش‌ها به انواع مختلفی طبقه بندی می‌شود: ارتباط فروشنده با فروشنده (B2B): در این روش بنگاه‎ها و فروشنده‎ها به عنوان طرفین معامله به شمار می‌روند.

ارتباط فروشند و مشتریان (B2C): در این نوع تجارت که بسیار رایج است، ارتباط تجاری مستقیم بین فروشنده‎ها و مشتریان برقرار می‌باشد.

ارتباط مشتریان و فروشنده‎ها (C2B): در این نوع خریداران به کمک اینترنت محصولات شرکت‎ها را اعم از کالا و یا خدمات خریداری می‎کنند.

ارتباط مشتریان با مشتریان (C2C): در این شیوه ارتباط خرید و فروش میان مشتریان برقرار می‌باشد.

ارتباط بین بنگاه‌ها و سازمان‌های دولتی (B2A): این نوع تعاملات تجاری بین بنگاه‎های اقتصادی و شرکت‎ها می‌باشد که از جمله پرداخت مالیاتها و عوارض از  جمله تعاملات آنها به شمار می‎رود.

ارتباط بین دولت و شهروندان (G2C): در این نوع تجارت الکترونیک ارتباط اصلی میان دولت و توده مردم برقرار است که شامل بنگاه‌های اقتصادی، موسسات دولتی و کلیه شهروندان می‌باشد. این شیوه تجارت در ذیل دولت الکترونیک می‌گنجد.  ارتباط بین دولت‌ها (G2G): در این نوع تجارت الکترونیک، ارتباط میان دولت‎ها برای برقراری روابط تجاری از قبیل صادرات و واردات می‌باشد.   کاربرد تجارت الکترونیک تجارت الکترونیکی در سطح وسیعی کاربرد دارد به این معنا که نه تنها شامل خرید و فروش از طریق اینترنت است؛ بلکه  شامل سایر جنبه‌های فعالیت تجاری مانند تهیه لیست از کالاها، مدیریت تولید، تهیه، توزیع، جا به جایی کالاها و همچنین خدمات پس از فروش می‌شود.

مراحل راه اندازی تجارت الکترونیک ثبت دامین طراحي سایت حرفه ای خرید فضای اينترنتی پرداخت الکترونيکي ایجاد و تأمین امنيت وب سايت برای مشتریان بازاريابي، تبلیغات و جذب مشتریان

مزایای تجارت الکترونیک چیست

1- قابلیت کاهش قیمت محصولات

2- جهانی شدن فعالیت شرکت‎ها

3- افزایش تعداد مشتریان از طریق بازاریابی

4- امکان خرید بصورت آنلاین و در هر ساعت از شبانه روز

5- گسترش فعالیت‎های شرکت در سطح ملی و بین‌المللی

6- امکان مقایسه سریع و به موقع قیمت محصولات توسط مشتریان

7- تسهیل حمل و نقل عمومی و کاهش هزینه‎های ارتباط از راه دور

8- دسترسی مشتریان به اطلاعات مربوط و مفصل در عرض چند ثانیه

9- کمک به شرکت‎های کوچک برای مقابله و رقابت با شرکت‎های بزرگ

10- تهیه مواد و خدمات مورد نیاز در کمترین زمان ممکن  از سایر شرکت‎ها

11- ایجاد انتخاب‎های گسترده برای مشتریان و در نتیجه رضایتمندی آنها

12- امکان تعامل و برقراری ارتباط میان مشتریان و مبادله نظرات و مقایسه تجربیات آنها

13- امکان کار در منزل و کاهش نیاز به طی کردن مسافت‎های درون شهری و به تبع آن کاهش ترافیک و آلودگی

14- حذف واسطه‎ها و کوتاه کردن کانال‎های بازاریابی و در نتیجه تولید محصولات با قیمت نهایی کمتر و سود بیشتر

15- امکان استفاده مردم در  سراسر دنیا اعم از کشورهای صنعتی و در حال توسعه و مناطق روستایی و دورافتاده

16- کاهش هزینه توزیع و تولید، افزایش کیفیت خدمات اجتماعی و خدمات بهداشتی درمانی  

 معايب تجارت الکترونيک

1- کاهش ميزان توليد

2- تأثير ناشناخته آن بر روابط اجتماعي انسان

3- کاهش توليد شرکت‌هاي ورشکسته

4- اينترنت به عنوان يک شبکه فاقد سياست‌گذارى و بدون ‎مالک

5- از بین رفتن بخش وسیعی از مشتریان با واگذارى بخش عمده‌اى از بازارهاى صادراتى به رقباى خارجي 6- مسلط شدن مديريت و سرمايه گذاران خارجى با حداقل بها بر مراکز تولیدی داخلی

 

تاریخچه تجارت الکترونیک

تاریخچه تجارت الکترونیک با اولین فروش آنلاین کالا به تاریخ 11 آگوست 1994 برمی‌گردد. در این روز یک مرد یک CD از گروه موسیقی آمریکایی استینگ را در سایت NetMarket، به دوست خود فروخت. تجارت الکترونیک تاریخچه آغاز و شروع فعالیت خود را از این روز و این مرد می‌داند. در آن زمان از نظر این مرد و دوستش و مردم اتفاق بزرگ و خارق العاده‌ای رخ داده بود اما اگر الان به این مسئله نگاه کنیم چندان متعجب نخواهیم شد و فروش یک CD به صورت آنلاین کاملا پیش پا افتاده است.

 

تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی

تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی از آن روز به بعد، بسیار گسترش پیدا کرد و امروزه به جایی رسیده است که حتی بسیاری از فروشگاه‌های فیزیکی هم برای فروش بیشتر و بهتر محصولات و کالاهای خود اقدام به تاسیس و راه اندازی فروشگاه‌های اینترنتی کرده اند. امروزه این سبک تجارت تکامل یافته است تا فروش محصولات و کالاهای خرده فروشان از طریق بازارهای آنلاین آسان تر شود. اهمیت توجه و استفاده از این تجارت اینترنتی و آنلاین بر همه‌ی کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های بزرگ ثابت شده است. البته این سبک تجارت رفته رفته مقیاس وسیع تر و گسترده تری پیدا کرده است و از فروشگاه‌های اینترنتی به سمت فروشگاه‌های شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های موبایل گسترش پیدا کرده است.

 

منبع: https://www.shopify.com/encyclopedia/what-is-ecommerce