نیازمندی های رایگان چگونه به کسب و کارها کمک می‌کند؟

نیازمندی های رایگان خرید و فروش امکان و قابلیتی است که برخی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها برای رونق بازار کسب و کار ارائه می‌دهند. فروشندگان که تا پیش از این برای درج آگهی فروش محصول و کالای خود باید مبلغی را به بخش تبلیغات روزنامه‌ها پرداخت می‌کرد، حالا می‌تواند رایگان کالای خود را برای فروش در این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها به فروش برساند و از مزایای بی‌شمار این روش آگهی فروش بهره مند شوند. خریداران هم که تا پیش از این باید با پرداخت مبلغی روزنامه مورد نظر را خریداری می‌کردند، اما حالا می‌توانند کاملا رایگان آگهی مورد نظر را دیده و بدون واسطه با فروشنده ارتباط برقرار کرده و در صورت تمایل کالا و محصول مورد نظر را خریداری کنید.

 

سایت های نیازمندی های رایگان

سایت‌های زیادی در زمینه درج و انتشار نیازمندی های رایگان فعالیت می‌کنند. این سایت‌ها پس از ثبت نام کاربران و انتخاب گزینه انتشار آگهی رایگان این گزینه را برای آنها فعال می‌کنند. سپس باید کاربران عکس کالای مورد نظر برای فروش طبق اندازه و کیفیت تایید شده و توضیحات آن کالا و شماره تلفن خود را در قسمت مشخص شده درج کنند. برخی از امکانات این سایت‌ها برای فروشندگان رایگان است که اگر امکانات و قابلیت‌های بیشتر می‌خواهند و درصدد این هستند که کالای مورد نظر زودتر و بهتر به فروش برسد، می‌توانند از طرح‌های پولی این سایت های نیازمندی رایگان استفاده کنند.

نیازمندی های رایگان اینترنتی

در واقع آن چیزی که باعث شده است خرید و فروش امروزه نسبت به گذشته با قابلیت‌های نیازمندی های رایگان راحت تر شود و کسب و کارها رونق پیدا کند، اینترنت است. امروزه افراد کمتر روزنامه، کتاب و مجله می‌خوانند و چرا که سایت‌ها و اپلیکیشن‌های اینترنتی تمامی نیازهای آنها را در اسرع وقت و با کمترین هزینه برآورده می‌کند. بدون وجود اینترنت امکان برقراری و اجرای طرح‌هایی چون نیازمندی های رایگان وجود نداشت.

بازاری که در حال حاضر در آن مشغول به کار هستیم ، کاملا متفاوت از آن چیزی است که در گذشته موجود بوده است. در گذشته کارفرمایان و کارکنان از تخصص خود برای جذب مشتری و از طریق رضایت مشتری به برندسازی خود می پرداختند امروزه مشتریان خود متخصص هستند و به صورت مداوم به دنبال برندها و تجارت هایی هستند که به آن ها کمک کند . به طور مثال :

  • 60 الی 90 درصد از مشتریان ابتدا از دانش خود برای خرید محصولی استفاده میکنند قبل از اینکه حتی با فروشنده تماس بگیرند.
  • 81 درصد از مشتریان قبل از اینکه به فروشگاهی بروند در ارتباط با آن به صورت آنلاین جستجومی کنند.
  • مشتریان قبل از خرید محصول به صورت میانگین 79 روز صرف تحقیقات آنلاین می کنند که این مورد با توجه به هر محصول متفاوت می باشد.

یک پاسخ و راه حل در رابطه با جذب مشتری در این فضای خریدار محور وجود دارد : بازاریابی محتوا .

بازاریابی محتوا فرایند ایجاد محتوای با کیفیت بالا و ارزشمند برای اطلاع رسانی و جذب مخاطب می باشد، در عین حال سبب ترویج برند یا نام تجاری نیز می شود . خریداران و مصرف کنندگان در حال حاضر در به صورت آنلاین در جستجوی پاسخ هایی هستند که نام تجاری شما را به طور منحصر به فرد به آن ها  پیشنهاد می کند . مزایای آن سه برابر حالت عادی می باشد :

مطلب مرتبط  چرا هر کسب و کاری به وب سایت معتبر نیاز دارد؟

1. افزایش آگاهی از برند یا نام تجاری : خریداران برای پاسخ به سوالات خود و یا حل مشکلات خود جستجو می کنند و در تمام مدت برند و نام تجاری شما برای آن ها به نمایش در می آید

2. افزایش برتری برند یا نام تجاری : بازاریابی محتوا کمک می کند تا نام تجاری خود را به عنوان یک رهبر در صنعت خود ثبت کنید ، کهاین امر به خودی خود سبب تقویت  ارتباط  با خریداران می شود

3. رسیدن به سطح بالاتر با هزینه کمتر : تولید محتوا  یک استراتژی کوتاه مدت نیست ، با گذشت زمان ، یک وب سایت با  محتوای عالی بهترین راه برای جذب بالقوه ی مشتریان می باشد. بازاریابی محتوا بهترین پاسخ به مشتریان جدید و بازار مشتری محور دیجیتال می باشد.

ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا

استراتژی بازاریابی محتوای موثر بر دو بخش است که امیدوارم در حال حاضر داشته باشید :

1. مجموعه ای با نیروهای خلاق و قوی

2. درک صحیح از اهداف و نیازمندی های مشتریان برای الهام بیشتر در ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا ، از برنامه تاکتیکی بازاریابی محتوا استفاده کنید.

چگونه محتوایی مفید طراحی کنیم؟

طراحی محتوا ، معنایی بیش از طرح های رنگی و عکس ها دارد .این روند برای هر تیم بازاریابی و حتی برای حوزه کاری نیز متفاوت خواهد بود.

به طور کلی، طراحی از همان ابتدا شروع می شود، همانطور که شما یک استراتژی بازاریابی محتوا را طراحی می کنید. درک اهداف و اهداف بازاریابی برند ، سبک اساسی هر طرح را شکل می دهد ، هر کدام از این اهداف باید گویا نام تجاری و یا برند شما باشند.

مطلب مرتبط  بازاریابی محتوایی و تأثیر آن بر روی سئو

یک استراتژی قوی برای بازاریابی محتوا شامل انواع مختلف محتوا است ، به طوری که بر روی هر محتوا به صورت مجزا کار می شود ، برخی از مواردی که باید در نظر داشته باشید به شرح زیر است :

Blog posts (پست های وبلاگ) 

استراتژی بازاریابی محتوا را به برنامه وبلاگ خود وارد کنید . وبلاگ شرکتی می تواند و می باید برای ترویج محتوا مورد استفاده قرارگیرد ، این امرسبب می شود که پست ها را در یک برنامه منسجم نگه دارید. اگر شما آشنایی با SEO ندارید ، بهتر است در این ارتباط از  افراد متخصص کمک بگیرید.

Ebooks (کتاب های الکترونیکی)

 محتوای کتاب الکترونیکی باید نوعی ساختار ممندی را دنبال کند و شامل طراحی خوب و بصری باشد. هدف از یک کتاب این است که آموزش (به جای سرگرم کردن) باشد، اما چنانچه با برند شما سازگار می باشد از  لحن گفتاری استفاده کنید.

(چیت شیت) Cheat Sheets

چیت شیت ها کوتاه هستند ( معمولا دو تا سه صفحه) ، پس جایی برای اشتراک گذاری تصاویر و یا متون زیاد موجود نیست ، بهترین راه برای استفاده از آن ها درج متون کوتاه و مختصر در نهایت لینک آن ها به مطالب جامع تر می باشد.

روزنامه ها و گزارش ها(Whitepapers and Reports)

این مقالات بسیار  شبیه به کتاب های الکترونیک هستند که در درجه اول هدف آن موارد آموزشی هستند، اما روزنامه ها و گزارش ها به طور کلی دارای گرافیک کمتر هستند و ادبیات حرفه ای تر است. این نوع مقالات در واقع فرصتی برای همکاری با سازمان های دیگر را ایجاد می کنند.

مطلب مرتبط  9 دسته بندی بزرگ بازاریابی آنلاین

اینفوگرافیک (Infographics)

همان طور که از نام آن مشخص است، اینفوگرافیک به خوانندگان اطلاعات با تصاویر گرافیکی ارائه می دهد، از یک متن کوتاه برای قالب استفاده کنید باقی داستان را با گرافیک شرح دهید ، چنانچه در تیم خود گرافیک کار ماهری ندارید پیشنهاد می شود از یک متخصص کمک بگیرید.