راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام چیست؟

 

افزایش فروش در اینستاگرام هدفی است که بسیاری از کسب و کارهای موجود در این شبکه اجتماعی آن را دنبال می‌کنند. اینستاگرام با بیش از 500 میلیون کاربر فعال ماهانه، معدن طلای مشتریان بالقوه است. ترفندها و راهکارهای زیادی برای افزایش فروش در اینستاگرام وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

 

1-قرار دادن تصاویر بهتر

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است. برای جذب مخاطب بیشتر و افزایش فروش در اینستاگرام خود باید از تصاویر جذاب و با کیفیت در هر پستی که منتشر می‌کنید، استفاده کنید.

2- تولید محتوا

یکی از ترفندهای افزایش فروش در اینستاگرام تولید محتوای بکر و دست اول  است. تولید محتوای ناب و بکر کمک به افزایش فالوور، افزایش نرخ مشارکت و اعتبار برند شما می‌کند.

 

3-انتشار ویدیو و استوری

آمارها نشان داده است که افراد بیشتر جذب دیدن ویدیو و استوری‌های جذاب و دیدنی کسب و کارها و افراد مشهور در اینستاگرام خواهند شد تا گذاشتن پست‌های متنی و تصویری، بنابراین از این بستر که پیوسته در حال بروزرسانی و افزودن قابلیت‌ها و امکانات جدید از سوی اینستاگرام است، به نحو احسن استفاده کنید.

4-ارائه اطلاعات منحصر به فرد به فالوورها

برای اینکه فالوورها اعتماد بیشتری به برندتان کنند و با شما صمیمی تر شوند، اطلاعات منحصر به فرد از نحوه و پشت صحنه تولید کالا و ارتباط کارمندان و کارکنان باهم در قالب تصاویر ویدیویی جذاب منتشر کنید.

 

5-ترغیب فالوورها به گذاشتن کامنت

یکی دیگر از راه‌های افزایش مشارکت فالوورها و افزایش فروش در اینستاگرام ترغیب آنها به گذاشتن کامنت از طریق طراحی سوال و مسابقه و دادن جوایز است.

6-فرستادن دایرکت به فالوورها

گاهی اوقات برای افزایش صمیمیت و فروش محصولات در اینستاگرام لازم است تا برای فالوورهای وفادار و خاص خود دایرکت بفرستید و از آنها به صورت خصوصی راجع به ویدیوها و استوری‌های خود و نحوه رضایت آنها سوال بپرسید.

 

7-استفاده بیشتر از هشتگ

هشتگ یک ابزار مناسب در اینستاگرام برای افزایش بازدید از پست‌ها و مشارکت آنها است. با گذاشتن هشتگ‌های معروف و مرتبط با هر پست موضوعی می‌توانید فالوورهای بیشتر و جدیدتری جذب کنید. به همین دلیل است که اینستاگرام محدودیت 30 هشتگ برای هر پست گذاشته است.

8-قرار دادن لینک در استوری و بیو

هر چند تا امروز امکان گذاشتن لینک سایت در هر پست در اینستاگرام وجود ندارد اما از این امکان می‌توانید در قسمت بیو و استوری‌های خود استفاده کنید.